cs | en
Zapsi s.r.o.

Aktuální informace Pokud chcete zůstat v dění s námi, přidejte si tuto stránku do záložek.

1.6.2018

Zapsi Touch 15''

Rozšiřujeme portfolio našich vlastních výrobků a od tohoto měsíce nabízíme a dodáváme průmyslový dotykový terminal s 15 palcovou obrazovkou.<br> Terminál je osazen RFID čtečkou, průmyslovým konektorem na napájení, průmyslovým konektorem na ethernet a dvěma průmyslovými USB porty.

17.5.2018

Zapsi a Docker

Vyzkoušeli jsme Docker a jsme nadšeni tak, že připravujeme přesun celého řešení do kontejnerů.<br> Co to znamená pro Vás, zákazníky?<br> Zrychlení celého řešení, a to násobně. Zjednodušení při případných přesunech ze serveru na server. Zjednodušení nastavení a vůbec funkčnosti celého systému. Přechod plánujeme do konce roku 2018.<br> Pro zvídavé: https://www.zdrojak.cz/clanky/proc-pouzivat-docker/

1.5.2018

Zapsi 6 OLED

Neusínáme na vavřínech a neustále pracujeme na zlepšeních hardware I software.<br> Na letošní rok připravujeme aktualizaci hlavního produktu ve verzi 6. Největší novinkou bude přidání OLED displeje se zobrazením systémových parametrů daného zařízení (teplota, ip adresa, …). Nechte se překvapit :-)

5.1.2018

Vlastní stavy strojů

V nové verzi Zapsi Webu je možné k základním stavům, produkce, prostoj a vypnuto, definovat vlastní stav stroje, který bude zobrazen ve všech souvisejících grafech. Současně je nově možné nastavit vlastní barvy jednotlivých stavů stroje.

27.10.2017

Doporučení na knihu II.

Pokud Vás zaujala kniha Code a rádi byste prohloubili své znalosti v tom "jak fungují počítače", sáhněte po této knize.<br> Zatímco Code brousila po povrchu problematiky (ale výborně), tak v této knize se jde až na dřeň.<br> Computer Systems sice není jednoduchá kniha, ale je opravdu výborná.

22.9.2017

Elektrický konvektor

Na rok 2018 chystáme pokračování vývoje vlastního elektrického konvertoru pro vytápění.<br> Důvodem je skutečnost, že jsme dokázali vyvinout metodu, která při stejné tepelném výkonu spotřebuje až o 70% méně elektrické energie, při plném respektování prvního i druhého termodynamického zákona.<br> A ano, jedna věc je prozatím tajná.<br> Pokud chcete být informování o novinkách, napište nám na zapsi@zapsi.eu a do předmětu napište ELEKTRICKY KONVEKTOR.

14.9.2017

Zapsi OTG

Pro Zapsi X chystáme ještě jednu inovaci. Tato inovace má zkratku OTG: https://cs.wikipedia.org/wiki/USB_OTG<br> Pokud je Váš stroj vybaven USB vstupem, na který umí stroj zapisovat data tak, že je pak z flashdisku přečtete jako text v počítači, bude možné místo tohoto flashdisku připojit přímo Zapsi.<br> Výhoda oproti flashdisku je zřejmá: pro data nemusíte ke stroji chodit, data jsou automaticky stahována a uchována jako ostatní informace na serveru.

31.8.2017

Alarm Server aktualizace

Jedna z částí celého řešení Zapsi má na starost posílání emailových zpráv, alarmů.<br> Představte si tedy email, který Vám přijde v dobu kdy "produkce klesla pod 75%". Anebo email s textem "spotřeba všech strojů je větší než je povoleno".<br> Jako alarm můžeme nastavit jakoukoliv kombinaci informací z celého systému. Email je odeslán, pokud je kombinace informací splněna, anebo v přednastavenou dobu<br> Nová verze umožňuje poslání PDF, které je vygenerováno z jakýkoliv informací, které najdete na Zapsi Webu.

17.8.2017

Majáky a Zapsi

Zapsi umí nejenom sbírat informace, ale umí je i zobrazit a informovat o různých výrobních stavech.<br> Pro tyto informace používáme velkoplošné LCD obrazovky, emailové alarmy a výrobní majáky.<br> Přímo ve výrobě tak můžete na majáku zobrazit aktuální stav stroje (klasicky: zelená výroba, oranžová prostoj a červená například porucha). Díky propojení s ostatními zařízeními Zapsi může ale maják například červeno-oranžově blikat, pokud operátor vyžaduje seřizovače nebo mechanika.<br> Obecně je možné nastavit chování majáků podle konkrétních požadavků zákazníka.

31.7.2017

Zapsi 5.1 je ve vývoji

Stále pokračujeme ve vývoji.<br> Na říjen 2017 připravujeme uvedení Zapsi 5.1, jehož nějvětší novinkou je nový procesor, který umožní zrychlení zpracování dat a rozšíření možností zařízení.<br> Z pohledu uživatele to znamená zrychlení vývoje případných specialit (připojení enkodérů, teplotních sond, apod.) a zvýšení možností připojení zařízení k Zapsi.<br>