cs | en
Zapsi s.r.o.

Aktuální informace Pokud chcete zůstat v dění s námi, přidejte si tuto stránku do záložek.

16.12.2018

Klidné Vánoce 2018

Klidné, veselé a ničím nerušené Vánoce Vám přejeme my všichni ze Zapsi s.r.o. :-)

30.11.2018

Splňuje Zapsi parametry pro Průmysl 4.0?

Specifikace Průmyslu 4.0 naleznete například <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Industry_4.0">zde</a>.<br><br> 1. Online sběr informací - <b>Zapsi splňuje</b>, to je základ našeho systému, sběr strojních a lidmi zadávaných dat<br> 2. Využití v Cloudu - <b>Zapsi (od roku 2018) splňuje</b>, využíváme Google Cloud, chystáme Azure<br> 3. Spojení hardware a software - <b>Zapsi splňuje</b>, dodáváme vlastní zařízení i námi vyvíjený software<br> 4. Propojení dat - <b>Zapsi splňuje</b>, párujeme všechny data k pracovišti, divizi a skupině strojů<br> 5. Sdílení a zobrazení dat - <b>Zapsi splňuje</b>, data jsou přístupná v systému, na výrobních panelech, případně mimo firmu v Cloudu.<br> 6. Úpravy na míru - <b>Zapsi splňuje</b>, s využitím komponent Report Serveru a Alarm Serveru

9.11.2018

Skrz naskr systémy

Ke dnešnímu dni máme všechny potřebné služby "přepsané" do .Net Core.<br> Pro Vás zákazníky to znamená, že lze využít jakýkoliv operační system, na kterém .Net Core běží: Windows, Linux, MacOS.<br> Na příští rok chystáme v této oblasti ještě jednu významnou změnu, budete mile překvapeni :-)

26.10.2018

Testování Zapsi

Každé zařízení Zapsi projde přes nachystáním testováním.<br> Kromě různých specifických nástrojů používáme pro finální kontrolu software Zapsi Tools.<br> Zapsi Tools Vám umožní zkontrolovat chod zařízení, nastavit jej a otestovat jeho výstupy.<br> Ke stažení je zde: <a href="https://gitlab.com/zapsi/zapsitoolsfx8/uploads/11f4874cd6f89e2aa61d75ea0d3b0b7a/ZapsiToolsFX8.jar">Zapsi Tools</a> Ke spuštění je nutné mít nainstalovanou Javu 10 (Windows, Linux, Mac)

7.10.2018

Zapsi Monitoring

Součástí dodávky systému Zapsi je taktéž jeho vlastní monitoring.<br> Předcházíme tak případným problémům, které mohou vzniknout nedostatkem paměti, místa na disku, vytížení procesoru, apod.<br> Zároveň nám tento monitorovací systém umožňuje sledovat jednotlivé komponenty a dává nám informace, které části systému zlepšit. Díky tomuto můžeme neustále pracovat na výkonostních zlepšeních celého systému.

26.9.2018

Zapsi a Docker: hotovo

Všechny potřebné služby nám nyní běží v Dockeru.<br> Funkčnost je odzkoušena na Linuxu, Windows 10 a Windows Serveru 2016. Nyní probíhá intenzivní testování v Google Cloudu, kde ladíme co nejnižší nároky na procesor, diskové operace a komunikaci s databází. Zároveň testujeme obecnou cloudovou funkčnost, kterou Vám nabídneme během roku 2019.<br> Obecně tento krok přináší násobné zrychlení celého systému.

2.9.2018

Zapsi a Docker III.

Dnes došlo k aktualizaci řešení o nový software, který umožní uživatelské změny a přepočty týkající se statistik a přehledů.<br> Software funguje plně automaticky a je připraven pro běh v Dockeru.

16.8.2018

Zapsi a Docker II. (plus cloud)

Tři měsíce za námi a 2/3 software je aktualizováno pro běh v Dockeru.<br> Navíc pracujeme na tom, abychom Vám, zákazníkům, nabídli cloudové řešení, právě s využitím Dockeru, který je na tuto funkčnost jako stavěný. Cloudovou funkčnost plánujeme na rok 2019.<br>

31.7.2018

Doporučení na knihu III.

Po delší době jsem opět narazil na zajímavou knihu. A opět to má něco společného s počítačovým světem.<br> Pokud si chcete rozšířit obzory nejen směrem "jak funguje počítač", ale i "jak by mohl fungovat počítač", je tato kniha pro Vás<br>

14.6.2018

Zapsi + strojové učení

Na konec tohoto roku připravujeme nový modul týkající se plánování výroby.<br> Celý modul je postaven na myšlence strojové učení, tedy jinými slovy rečeno: "umělá inteligence".<br> Vám, zákazníkům, by měl přinést více času na důležitější práci, zvýšení využitelnosti strojů, zkrácení času věnovanému plánování a zlepšení reakcí v případě operativních změn ve výrobě.